מהו מועד תחילת הזכאות לתשלום ימי החג?

מאת:

17.7.11

על מנת להשיב על השאלה שבנדון, יש צורך להבחין בין עובד חודשי ובין עובד שעתי ויומי. עובד חודשי זכאי לדמי חגים מתחילת עבודתו. משמעות הדבר היא, שהעובד זכאי למשכורתו המלאה, מבלי שינוכו ממנה הימים, שבהם נעדר בשל החגים.

העיקרון הוא, שעובד המקבל את משכורתו על בסיס חודשי, זכאי לתשלום משכורתו החודשית המלאה, ללא קשר למספר ימי העבודה או המנוחה השבועית, אשר חלו באותו חודש, ובלבד שעבד את כל ימי העבודה האפשריים, שבהם הוא מחויב באותו החודש.

ויודגש: אין הבחנה בעניין זה, בין עובד חדש לעובד ותיק, כך שגם עובד חדש, המקבל את שכרו על בסיס חודשי, יהא זכאי למלוא משכורתו, מבלי שינוכו ממנה ימי חג או מנוחה שבועית.

לעומת זאת, במצב של עובד שעתי/יומי המצב מעט שונה. על המעסיק חלה חובה לשלם לעובד, רק לאחר שלושה חודשי עבודה במקום העבודה, ובתנאי שלא נעדר מהעבודה סמוך ליום החג (יום לפני ויום אחרי), אלא בהסכמת המעביד. התשלום יהא מלא בעבור 9 ימי חג (2 ימי ראש השנה, יום כיפור, 2 ימי חג סוכות, 2 ימי פסח, שבועות ויום העצמאות).

עוד יצוין כי בהתאם לפסיקת בית הדין הארצי (ע"ע 778/06 איוון מטיאשצ'וק נ' שלג לבן), עובד שהוכיח שעבד באופן סדיר במשך שנים, חזקה היא כי זכאי הוא לדמי החג. כאשר הנטל להוכיח כי נעדר בימים הסמוכים לימי החג, מוטל על המעביד.

נקודה נוספת שנקבעה בפסיקה הינה כי עובד משמרות, שלא שובץ למשמרת סמוך ליום החג, יהא זכאי לדמי חג, כלומר המעביד אינו רשאי להורות לעובדו שלא לעבוד ביום הסמוך ליום החג, במטרה לחסוך את דמי החג המגיעים לו כדין.

ד"ר דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור