פיטורים בטיפולי פוריות

חוק עבודת נשים אוסר על פיטורי עובדת בטיפולי פוריות. איסור זה אינו גורף ואינו אבסולוטי. החוק קובע תנאים מסוימים שרק בהתקיימם יחול איסור על מעסיק לפטר את העובד. בין התנאים שהחוק דורש הם: הצגת אישור רפואי מהרופא המטפל, לפיו טיפולי הפוריות שהמטופל עובר דורשים היעדרות מהעבודה, וכן על העובד להודיע למעסיקו מראש על היעדרותו מהעבודה, וכן שההיעדרות שנעשית אכן הינה לצורכי טיפולי הפוריות. חוששים שזכויותיכם בעבודה נפגעו בזמן טיפולי פוריות?! חייגו עכשיו 073-7581885 והתייעצו עם עורך דין מנוסה
בפסק-דין שניתן לאחרונה בעניין ע"ב 2046/08 אריאל טל נ' מרמנת ארגון וניהול פרוייקטים בע"מ, דחה בית הדין לעבודה את בקשתו של העובד למתן צו מניעה נגד פיטוריו.
 
העובד טען שבזמן שפוטר היה הוא בטיפולי פוריות, ומשכך קמה לו הגנת החוק האוסרת פיטוריו. בית הדין קבע שהגנה זו לא תחול עליו למרות היותו בטיפולי פוריות, וזאת משום שלא נתן הודעה מראש על טיפולי הפוריות שלו כדרישת החוק.
 
כמו"כ, היה עליו להציג אישור רפואי בכתב מהרופא המטפל בו על טיפולי הפוריות שהוא עובר, ועל כך שטיפולים אלו מחייבים היעדרותו מהעבודה.
אישורים כאלו לא היו בידו.
 
בנוסף, קבע בית הדין כי התובע כלל לא נעדר בפועל מעבודתו בגין טיפולי הפוריות, ומכאן פסק ביה"ד שלא תקום לו ההגנה מפני פיטורים בתקופה זו.
 
ביה"ד קבע עוד, כי החוק לא מטיל איסור קטגורי על פיטורי כל עובד העובר טיפולי פוריות באשר הוא, אלא האיסור נקשר בחוק להיעדרותו של העובד רק במידה ואכן נעדר בפועל עקב טיפולים אלו.
 
המסקנה:  חוק הוא חוק ויש להקפיד עליו ככתבו וכלשונו, וגם אם העובד סבור שהוא עונה באופן מלא על דרישת החוק, יש לגבות זאת במסמכים הנדרשים ולמלא אחר הנסיבות המתחייבות.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן