חילופי מעסיקים

חילופי מעסיקים מהווים התרחשות רוויה בחוסר וודאות עבור עובדי החברה. הצורך להסתגל לדרישות שונות, היקף משרה ולעתים אף שכר אחר, בשל הגעתו של מעסיק אחר, עשויים, במקרים מסוימים, להוות הרעה של ממש בתנאי העבודה. מה עושים כשמתחלף מעסיק במקום העבודה ומהן זכויות העובדים במצב זה? על כך בדף שלפניכם. נפגעת כתוצאה מחילופי מעסיקים? להתייעצות עם עורך דין מנוסה חייג עכשיו 073-7581885

במקרים מסוימים, עשויים להיחשב חילופי מעסיקים כהרעה בתנאי עבודתו של עובד.

הפסיקה המשפטית מכירה בכך, ולכן עובד שמתפטר עקב חילופי מעסיקים, למרות שהוא עושה זאת מיוזמתו, ייחשב כמי שאין לדרוש ולצפות ממנו שימשיך לעבוד במקום עבודתו, ולפיכך יהיה זכאי לקבל פיצויי פיטורין.

בעמדה זו מכירה המערכת המשפטית בזיקה העמוקה בין עובדים למעסיקיהם, ובשינוי המשמעותי שעשוי להיות כרוך בחילופי מעבידים במקום העבודה, ומגנה על זכויות העובד לקבל פיצויי פיטורין במקרים אלו.

המשך עבודה לאחר חילופי מעסיקים

במקרה שהמעסיק האחרון פיטר את העובד לפני שזה החל או המשיך לעבוד אצל המעסיק החדש, או אז יהיה חייב המעסיק הקודם בפיצויי פיטורים בגין תקופת העבודה אצלו, גם אם המשיך העובד באותו מקום עבודה אצל המעסיק החדש ללא כל שינוי.

בנוסף לכך, במידה ועובד המשיך לעבוד במקום עבודתו לאחר קיומם של חילופי מעסיקים, ופוטר פרק זמן ארוך או קצר לאחר מכן, יישא המעסיק החדש בחובה לפצות אותו על כל משך עבודתו, לרבות התקופה בה עבד תחת מעסיקו הקודם.

אם התחלפו מעסיקים במקום עבודתכם, ייתכן ומגיעים לכם פיצויים בשל כך.

בכל מקרה כזה, רצוי להסתייע בייעוץ משפטי, כדי לממש את זכויותיכם באופן מלא ועל מנת להבטיח את פיצויי הפיטורין גם על תקופת עבודתכם תחת המעסיק הקודם, במידה ותעזבו את העבודה בעתיד.

פנו למשרד עורכי הדין דוד סער, ונשמח להעניק לכם מידע וייעוץ משפטי מקיף, ובמידת הצורך גם ייצוג בתביעה מול מעסיקיכם בבית הדין לעבודה, על מנת שתוכלו לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן