שינוי שעות עבודה בזמן חופשת לידה

מאת:

המדובר בתובעת שעבדת ברשת אופנה מסוימת בתפקיד של מנהלת חנות. בחלוף שלושה חודשים של חופשת לידה, הודיעה התובעת למעסיקתה כי בכוונתה לנצל את מלוא ששת חודשי חופשת הלידה העומדים לזכותה בחוק.

הנתבעת לא קיבלה הודעה זו ברוח יפה, והחליטה למנות במהלך תקופת חופשת הלידה מנהלת נוספת לסניף באופן זמני, וכאשר לקראת סיום חופשת הלידה, נאמר לתובעת, שעבודתה של המנהלת החדשה תהא קבועה ולא זמנית.

כן עודכנה התובעת, כי לאחר שובה לעבודה סדירה, תשתנה מתכונת עבודתה מבחינת היקף משמרות הבוקר. לאור זאת, החליטה התובעת שלא לשוב לעבודתה, ובמקום זאת התפטרה ממשרתה והגישה תובענה מתאימה כנגד מעסיקתה לבית הדין האזורי לעבודה (סע"ש 46638-06-16)

ביה"ד קיבל את התביעה בחלקה, תוך שקבע כי דרישת הנתבעת שהתובעת תשנה את שעות עבודתה, הייתה דרישה לא הוגנת ולא סבירה. למעשה העובדת הועמדה בפני עובדה מוגמרת טרם שובה לעבודה, דבר שהצריך ממנה היערכות מחודשת ובכלל זאת מציאת סידור לבנה הפעוט שנולד.

ביה"ד הוסיף וקבע כי שינוי שעות עבודתה של התובעת וכן הוספת מנהלת נוספת לצידה של העובדת, מהווים פעולות אסורות מכוח חוק עבודת נשים וממילא יש לראות בעובדת כמי שהתפטרה בדין מפוטר. 

ביה"ד נתן דעתו גם למונח "סקסיזם נדיב", שפירושו ניסיון להגן על נשים שעה שהן אינן זקוקות להגנה. העובדה שבמקרה דנן, ציינה המעסיקה כי, מינוי המנהלת החדשה נועד לסייע לתובעת לאחר שובה מחופשת הלידה, יש בה משום סקסיזם נדיב, ובכך יש משום הפליה אסורה בהתאם לסעיף 2 (א) לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. 

בסופו של דבר, פסק ביה"ד כי על הנתבעת לפצות את התובעת בסך כולל של כ- 50,000 ₪ בגין הפרת חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.  

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך. 

 

                                               דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן