פיצוי ענק לעובדת שהוטרדה מינית

מאת:

המדובר במעסה שהועסקה באחד ממלונות הארץ, אשר הוטרדה מינית באופן קשה ע"י אחד המטופלים שלה, דבר שהוביל להתמוטטותה הנפשית והכרה של ביטוח לאומי בפגיעה כתאונת עבודה.

בהתאם לכתב האישום שהוגש כנגד המטופל, פנה אליה זה במהלך העיסוי והציע לה סכום כלשהו לשם הסכמתה למימוש תאוותיו, המטופל הרהיב עוז ואף החל לגעת בעובדת ובאבר מינו. לפשר מאורע מכוער זה, יצאה העובדת נסערת מחדר הטיפולים והגישה תלונה במשטרה כנגד המטריד. 

בעסקת טיעון שנערכה עם הנאשם, הודה המטופל במעשיו והושת עליו עונש מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך 16,000 ₪ לעובדת. בהמשך, הגישה העובדת תביעה למוסד לביטוח לאומי, שכאמור הכיר בפגיעה כתאונת עבודה וכנגזרת מכך, שילם לה גמלת נכות מעבודה וקצבה מיוחדת בסך כולל של כ- 2.5 מיליון ₪. 

העובדת המשיכה לנצל זכויותיה, והגישה תביעה אזרחית כנגד המטריד (ת.א. 6834-07-14), תביעה שאליה הצטרף גם המוסד לביטוח לאומי, כפי זכותו בחוק הביטוח הלאומי, להיפרע מהמטריד על הכספים שנדרש לשלם לעובדת (תביעת שיבוב).

מומחה פסיכיאטרי שמונה ע"י בית המשפט, קבע כי לעובדת נכות בשיעור של 30%, בגין פוסט טראומה, דיכאון ואובדנות. 

היות והמדובר בתביעה הנגררת להרשעה בפלילים, לא היה מקום לדון בשאלת חבותו של המטריד, אלא אך ורק בשאלת גובה הפיצוי, שנקבע ע"י ביהמ"ש על סך של יותר מ- 720,000 ₪, מתוכם כ- 180,000 ₪ לעובדת.  

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

                                                                                                                       דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן