עורך דין ביטוח – עורך דין לתביעות ביטוח

חברות הביטוח מעניקות למבוטחים את האפשרות ליהנות מהגנה כלכלית ושקט נפשי בעת ההתמודדות עם מצבים בלתי צפויים. יחד עם זאת, כאשר מדובר בתביעות ביטוח ודרישת פיצויים, לעיתים חברות הביטוח אינן ששות להעניק למבוטחים את המגיע להם. במקרים כאלה עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח יכול לסייע בצורה משמעותית לתובעים, להגיש תביעות יציבות אשר יניבו את התוצאה הרצויה. במאמר זה נלמד מה יש לעשות במקרה ובעלי הביטוח הפרטי מעוניינים לקבל פיצוי כספי, מה לעשות כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם, אילו סוגי תביעות ביטוח ישנם ועוד.

יש לי ביטוח פרטי ואני רוצה לקבל פיצוי כספי – מה עלי לעשות?

כדי לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח יש להגיש תביעת פיצויים רשמית. כמובן שאת תביעת הפיצויים ניתן להגיש רק במידה ויש בידיכם ביטוח התואם את המצב שבו אתם מצויים. כלומר, אם לדוגמה עברתם תאונה אישית ואינכם מכוסים בחברת הביטוח בפוליסה של תאונות אישיות, לא ניתן יהיה להגיש תביעה מסוג זה לחברת הביטוח.

אם יש בידיכם את הפוליסה המתאימה, חשוב לוודא בדיוק מה מכסה הפוליסה וכמה תוכלו לדרוש בתביעה. חשוב להודיע על אשר התרחש לחברת הביטוח ולהצהיר על כך שיש בכוונתכם להגיש תביעה. כמו כן, אין זה מספיק להגיש תביעה בלבד, יש לתמוך את התביעה בהוכחות מספקות. כדי להבטיח שהתביעה תניב את התוצאות הרצויות, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח אשר יכין ויגיש את התביעה עבורכם. עורך דין ביטוח הוא אדם אשר יש בידו ידע מעמיק בכל הקשור בתביעות ביטוח וכך יש בידיו את הכלים להגיש תביעה מעמיקה ויציבה אשר לא תאפשר לחברת הביטוח את האפשרות לסרב לתביעתכם, או לכל הפחות תקטין משמעותית את האפשרות שחברת הביטוח תדחה את תביעתכם.

פניתי לחברת הביטוח והיא מסרבת לשלם לי – האם כדאי לשכור שירותיו של עורך דין ביטוח?

אם כבר פניתם לחברת הביטוח והגשתם תביעה לקבלת פיצויים, ייתכן שתתקלו בסירוב לתשלום. פוליסת הביטוח יכולה להיות מנוסחת בצורה מורכבת המאפשרת לחברת הביטוח לסרב לתביעתכם במידה והתביעה שהגשתם אינה עומדת בצורה מדויקת בתנאים. במקרה זה עורך דין ביטוח יוכל לקרוא את פוליסת הביטוח שלכם ולהבין בדיוק מדוע קבעה חברת הביטוח כי יש לסרב לתביעתכם. כך, יוכל עורך הדין לסייע לכם להכין ערעור מדויק, תוך עמידה בתנאים של הפוליסה.

דוגמאות לסוגי תביעות ביטוח:

ישנם סוגים שונים של תביעות ביטוח שאותם כדאי להכיר. בתביעות השונות יוכל לסייע לכם עורך דין ביטוח לאומי או עורך דין המתמחה בביטוח. הינה מספר דוגמאות נפוצות לסוגים של תביעות ביטוח:

 • תביעת ביטוח חיים - תביעה של ביטוח חיים ניתן להגיש במידה וישנה פוליסת ביטוח חיים. מטרת הפוליסה היא לאפשר למוטבים של מבוטח אשר הלך לעולמו, כמו בן או בת הזוג או הילדים, לקבל פיצוי כספי. עורך דין תביעות ביטוח יכול לסייע למוטבים לקבל את סכום הפיצוי הנקוב בפוליסה במקרה של סירוב של חברת הביטוח. היות וישנה משמעות כספית גבוהה לתביעות של ביטוח חיים, חברות הביטוח לא ממהרות לשלם את הפיצוי, ותביעות רבות של ביטוח חיים נדחות מסיבות שאינן מוצדקות. הניסיון מלמד שייצוג מקצועי של עו"ד לתביעות ביטוח משנה את התמונה ומגדיל משמעותית את הסיכויים לאישור התביעה ולקבלת הפיצויים.
 • תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה - במקרה ופוליסת הביטוח של המבוטח מכסה מקרים של אובדן כושר עבודה בשל פגיעה פיזית ואף בשל מקרים של לקות נפשית, ישנה אפשרות להגיש תביעה לקבלת קצבת אובדן כושר עבודה. במקרים של תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה עורך דין ביטוח יכול לסייע עד מאוד, שכן חברות הביטוח אינן מקלות על המבוטחים לקבל קצבת אובדן כושר עבודה במקרים אלה. לעיתים מדובר בקצבאות גבוהות מאוד כל חודש, ולכן חברות הביטוח עושות כל שלאל ידם על מנת לדחות תביעות אובדן כושר עבודה. זה עולה להן הרבה כסף, ולכן לא ממהרות לשלם.
 • תביעת ביטוח תאונות אישיות - ביטוח תאונות אישיות נועד לכסות את המבוטח במקרים שבהם התרחשה תאונה אשר הובילה לתוצאות כמו פציעה, נכות ואף אובדן כושר עבודה. בכל חברת ביטוח פוליסה זו עשויה להיות מעט שונה, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח כדי להגיש תביעה מתאימה לחברת הביטוח לפי הפוליסה. חשוב לדעת, שכדאי מאוד לקבל סיוע של עו"ד ביטוח לפני הגשת התביעה, שכן לעיתים מבוטחים עושים טעויות כשהם מגישים את התביעה לבדם, ולאחר מכן קשה מאוד לתקן את הטעויות הללו.
 • תביעת ביטוח סיעודי - הביטוח הסיעודי נועד לאפשר לאלה אשר הגיעו למצב סיעודי לקבל קצבה, פיצויים ותמיכה. בהגשת תביעת הביטוח הסיעודי על המבוטח לעמוד במספר תנאים ולהוכיח את מצבו הסיעודי. על מנת לבחון את מצבו הסיעודי של המבוטח, על פי רוב חברות הביטוח שולחות רופאים מטעמן על מנת לבדוק את המבוטח בביתו. הניסיון מלמד שכאשר המבוטח אינו מיוצג ואינו מקבל סיוע משפטי מקצועי לפני בדיקת רופא מטעם חברת הביטוח, הסיכויים שתביעתו תידחה גבוהים יותר משמעותית. עו"ד לתביעות ביטוח נותן הדרכה למבוטח טרם הגשת התביעה וטרם הבדיקה מטעם רופא חברת ביטוח, ולכן, כאשר המבוטח יודע מה מצפה לו ומה עליו להראות, הוא מגיע לבדיקה מוכן יותר. הליווי המקצועי של עו"ד ביטוח מגדיל משמעותית את סיכויי התביעה, ויש לכך השלכות כספיות גבוהות מאוד.
 • תביעת ביטוח תאונות אישיות תלמידים - המטרה של ביטוח תאונות אישיות תלמידים הוא להעניק כיסוי בגין תאונות אישיות לכל תלמיד, ללא קשר למיקום התאונה. ביטוח זה הוא ביטוח חובה לתלמידים עד גיל 18. הביטוח מעניק כיסוי 24/7, קרי בכל ימות השבוע ובכל שעה, גם מחוץ לשעות פעילות בית הספר, וגם אם התאונה קרתה בבית בשעות ערב מאוחרות. עורך דין נזיקין יוכל לסייע לילדיכם להגיש תביעה אשר תניב את קבלת הפיצויים בצורה היעילה ביותר. בתביעות ביטוח לאונות אישיות תלמידים ניתן לקבל פיצוי רק אם נותרה נכות צמיתה כתוצאה מהתאונה. לכן, לא כל כך פשוט לקבל פיצוי מפוליסה זו, ויש צורך להיערך לכך עוד טרם הגשת התביעה. בין הצעדים שמומלץ לעשות לפני הגשת תביעת ביטוח תאונות אישיות תלמידים – יש לפנות לרופא מומחה על מנת להעריך את הנכות שנותרה כתוצאה מהתאונה. צעד זה נותן אינדיקציה אם מגיע או לא מגיע פיצוי מכוח פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים.
 • תביעת ביטוח פנסיית נכות - במידה והמבוטח אינו יכול לעבוד בשל אובדן כושר עבודה, ניתן להגיש תביעת ביטוח פנסיית נכות מקרן הפנסיה כדי לקבל קצבה חודשית מקרן הפנסיה. במקרים של תביעה מסוג זה אשר נדחתה, חשוב במיוחד לפנות לעורך דין כדי להגיש ערעור הממצה את הדין עד תום. חשוב לזכור, מי שעבד, התפרנס, וכעת לאחר תאונה או מחלה איבד את כושר עבודתו, קצבת הקצבה הוא דבר קריטי מאוד עבורו, שכן אם לא יקבל את הקצבה לא יהיה לו ולמשפחתו ממה להתקיים. לכן מומלץ מאוד לא להקל ראש בשלב של הגשת התביעה! רצוי מאוד לפנות לעו"ד המומחה בתביעות פנסיית נכות נגד קרן הפנסיה על מנת להבין מה דרוש לפני הגשת התביעה על מנת להגדיל את סיכויי התביעה וקבלת הקצבה.
 • תביעת ביטוח מנהלים אובדן כושר עבודה - פוליסת ביטוח מנהלים אובדן כושר עבודה מיועדת לשכירים ועצמאיים העובדים בישראל. בהגשת תביעות תחת הפוליסה הזו יש להגיש תביעה מדוקדקת אשר תוכיח את אובדן כושר העבודה. הרבה פעמים יש לעשות פעולות לפני הגשת התביעה על מנת להגדיל את סיכוייה. אחת הפעולות יכולה להיות פנייה לרופא מומחה מטעמכם על מנת שיעריך את הנכות מהפגיעה, וייתכן אף שיהיה צורך בפנייה לרופא מומחה תעסוקתי על מנת שיחווה דעתו ביחס לאפשרותכם לעבוד. מסמכים רפואיים אלה יכולים לשפר את מצבכם ולהוביל לאישור תביעתכם על-ידי חברת הביטוח. ואלו רק חלק קטן מהפעולות שיש לעשות, כך שמומלץ מאוד לפנות לעו"ד ביטוח על מנת שסיכויי תביעתכם יגדלו משמעותית.
 • תביעת ביטוח בריאות – החזר הוצאות - ישנן פוליסות המאפשרות הגשת תביעה לקבלת החזר על הוצאות רפואיות. עורך דין נזקי גוף יוכל לסייע לכם להגיש תביעה לקבלת החזר הוצאות מקסימלי על כל ההיבטים הרפואיים.

טעויות נפוצות שעלולות לגרום לדחיית התביעה שלכם:

הינה מספר טעויות נפוצות שמהן כדאי להימנע כדי למנוע את דחיית התביעה בידי הביטוח:

 • אי-הודעה על המקרה - יש להודיע על המקרה ועל הכוונה לתבוע כמה שיותר סמוך למועד האירוע.
 • הגשת תביעה ללא ליווי עורך דין - הגשת תביעה ללא ליווי עורך דין ביטוח עשויה להביא לתביעה שאינה ומבוססת ואשר מאפשרת לחברת הביטוח לדחות את התביעה מסיבות שאינן מוצדקות.
 • הגשת תביעה ללא מסמכים תומכים - בעת הגשת התביעה לביטוח יש לצרף את כל המסמכים המוכיחים את תביעתכם. ללא הגשה מספקת של מסמכים מתאימים סביר יותר להניח כי תביעתכם תידחה.
 • הגשת תביעה לאחר מועד ההתיישנות - חשוב להבין כי לתביעות ביטוח ישנו מועד התיישנות. לכן, חשוב לשים לב לתקופת ההתיישנות המצוינת בפוליסה ולהגיש את התביעה מהר ככל הניתן.

מתי תביעת ביטוח מתיישנת?

את תביעת הביטוח עליכם להגיש לפני סופה של תקופת ההתיישנות. הגשת התביעה לאחר מועד זה תבטיח סירוב ודאי. ברוב המקרים תקופת ההתיישנות של תביעת הביטוח תהיה שלוש שנים. יחד עם זאת ישנן פוליסות ומקרים שבהם תקופת ההתיישנות מתארכת מעבר לשלוש שנים.

עורך דין לתביעות ביטוח – איך עורך דין ביטוח יוכל לסייע לכם לקבל את הפיצוי המקסימלי?

לחברות הביטוח יש כוח רב אל מול המבוטחים המשקיעים ממיטב כספם בפוליסות. אם אתם מתמודדים עם צרה בלתי צפויה, ודאי תרצו לדעת שתוצאת התביעה לחברת הביטוח תניב קבלה של פיצויים הולמים. עורך דין ביטוח מתמחה בהתמודדות עם הנהלים המורכבים של חברות הביטוח. עורך הדין יוכל לסייע לכם לבנות תביעה הכוללת את כל הדרוש, לפי התנאים שאותם העמידה חברת הביטוח, כדי שתוכלו לקבל את המגיע לכם תוך חיסכון יעיל בזמן ומאמץ.

שאלות ותשובות

שאלה: מתי כדאי להגיש תביעה לחברת הביטוח?

תשובה: מומלץ להגיש את התביעה לחברת הביטוח מוקדם ככל הניתן בסמוך למועד האירוע. כמובן שיש לוודא גם מהי תקופת ההתיישנות של התביעה.

שאלה: מתי אקבל את הפיצויים מחברת הביטוח במקרה של אישור התביעה?

תשובה: במידה וחברת הביטוח אישרה את תביעתכם, תקבלו את הפיצויים בתוך שלושים יום.

שאלה: מה אפשר לעשות אם חברת הביטוח דחתה את התביעה?

תשובה: אפשר להגיש תביעה לבית המשפט המוסמך כדי לתקוף את החלטת חברת הביטוח. במקרים רבים התביעה מתקבלת והמבוטח יקבל את הפיצוי.

שאלה: מתי יש להודיע על מקרה הביטוח?

תשובה: על מקרה הביטוח יש להודיע כמה שיותר מהר לחברת הביטוח, אך לא לפני שמתייעצים עם עו"ד ביטוח. להודעה לחברת הביטוח יש השלכות רבות, ולכן, על מנת להימנע מטעויות, מומלץ מאוד להיוועץ עם עו"ד המתמחה בביטוח.

שאלה: איך אפשר לדעת איזה סוגי ביטוחים יש לי?

תשובה: ניתן להיכנס לאתר "הר הביטוח" ולבדוק שם איזה סוגי ביטוח יש על שמכם.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

  ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

  דילוג לתוכן