אפריים פיטוסי נגד ביטוח לאומי-בר"ע

בית הדין הארצי לעבודהברע000224/08

אפרים פיטוסי המערער -נגד- המוסד לביטוח לאומי המשיב

כב' השופטת ורדה וירט- ליבנה- קדם ערעור

בשם המערער- עו"ד דוד סער; עו"ד עינב הלד בשם המשיב- עו"ד סימונה מימון

פרוטוקול

ב"כ המשיב: הוא מעלים מידע, ולא על המוסד לבדוק זאת. הוועדה דברה איתו ארוכות והבינה שיש לו יכולת ורבלית מאוד טובה. הוא יסד עיתון, והקים חברה, בחנו את כושר ההשתכרות שלו, כנראה יש סיבה שהוא מעלים מאיתנו את הכנסתו. המצב שלו לא השתפר אבל הבנו שהוא יכול לעבוד. אני לא יכולה להגיד כמה הוא הרוויח. הוא בא והצהיר את השכר שהוא מקבל וזה נבדק. המערער: אם היה לי כסף הייתי שם אותו בפה ולא מעלים מהמל"ל לאיכות החיים שלי.

ב"כ המערער: היה מאמץ מצד המל"ל להראות נכונה את המצב ולא צלח הדבר בידיו, כל שעלה בידם הוא להראות שהוא מתחזה, כל מה שיש להם זה אפיזודה של 1,200 ₪, וכן 100 ₪ על מנת להצדיק את עבודתה של החוקרת הפרטית. הוא עבד ברדיו ללא הפסקה ויש לי איתם חוזה ולא קיבלתי מהם אגודה. הוא ניסה לעשות עסקים בעבר אם היה כ"כ מוצלח לא היה נותר ללא כסף.

המערער: אצל המל"ל הם רוצים לראות את האדם העני, ושלא ינסה להרוויח. אני חייב קרוב ל-29 אלף שקל, חברים אמנם. הגעתי למצב של חוב של 29 אלף ₪ על מנת להתגלגל. אין לי הכנסה אחרת, רדיו ללא הפסקה ורדיו אחר לא קיבלתי מהם אגורה, אצל אנשים קבלתי כסף פה 50 ₪ ופה 100 ₪ כי להם לא היה נעים כי ישבתי איתם. הרבה פעמים קרה שאנשים הביאו לי עציץ או תמונה מתנה. אני אוכל מתוך חוסר ברירה, הגעתי להשפלה, אני אוכל אצל הרב גוטמן במסעדה. לא חשבתי שאעשה דבר כזה, שלחו אותי לרופא עיניים ואמרו לו שאני רואה בעין אחת, שאל אותי איך הגעתי עניתי לו במונית, והוא אפילו רצה לשלם לי את מחיר הנסיעה, הוא התפלא איך המל"ל שלחו אותי לרופא עיניים. תחילה טענו שאני רואה בעין אחת, אח"כ אמרו שאני עובד ברדיו ללא הפסקה, הביאו לי קלטת ושם אין שום ראיה שאני גובה כסף מאנשים.

ב"כ המשיב: לי מפריע שהוא בא בלי ניקיון כפיים. עצם העובדה שהוא יכול להתנדב הוא יכול לעבוד בשכר. אני לא יודעת מה הסידור בינו לבין הרדיו ללא הפסקה.

ב"כ המערער: השאלה היא- אם אפשר לקצוב את זה בזמן, מאחר והמערער נותר עם הכנסה של 1,200 ₪ בלבד.

ב"כ המשיב: אני לא יכולה להסכים, ואין התיק בפני.

החלטה

בנסיבות שהובררו בפני המלצתי לב"כ המוסד להסכים למצער כי התיק יוחזר לוועדה הרפואית על מנת שתבהיר הכיצד לאחר 33 שנים שהמבקש מקבל את קצבת הנכות, הקצבה נשללה ממנו כאשר אין כל אמירה כי מצבו הרפואי השתפר. וכן תבהיר על סמך אילו ראיות חדשות קבעה כי המבקש מסוגל להשתכר זאת כאשר המבקש הראה נסכם עם הרדיו שהוא עובד בהתנדבות ולא הייתה כל ראיה להכנסה אפילו משמעותית או בכלל כתוצאה מעיסוקו במיסטיקה. מאחר ומדובר בבקשה רשות ערעור ולאחר ששמעתי את טענת הצדדים, ניתנת בזאת רשות ערעור והתיק יפתח כערעור. ב"כ המוסד תבדוק אם אכן המוסד מסכים להמלצת בית הדין ותודיע תוך 30 יום מהיום. בכל מקרה התיק ייקבע בפני מותב בתחילת שנת המשפט במהלך חודש ספטמבר 2008 וזאת לאור מצבו הכלכלי הקשה המתואר על ידי המבקש לאחר שנשללה ממנו הגמלה.

התיק יובא לעיוני ביום 1.8.08

ניתנה היום כ"ב בסיוון, תשס"ח (25 ביוני 2008) במעמד הצדדים.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן