אירוע חריג בעבודה

מאת:

11.6.2011

אדם שלקה באירוע מוחי בעבודתו פנה למוסד לביטוח לאומי להכיר בו כנפגע עבודה בהתאם לסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשמ"ה – 1995.

המוסד לביטוח לאומי קבע כי אכן לקה העובד באירוע מוחי בעבודתו, אולם אין להכיר בו כנפגע עבודה. המבוטח הגיש תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי והיא הובאה בפני כבוד השופט נוהאד חסן בבית הדין לעבודה בחיפה (בל (חיפה) 2737/06 יעקב בר נ' המוסד לביטוח לאומי).

ואלה עובדות המקרה:

התובע נכח באסיפת עובדים במקום עבודתו, כאשר במהלך האסיפה לא חש התובע בטוב, עזב את מקום האסיפה והחל לרדת 7 קומות ברגל במדרגות ואז נעצר והתחיל לעלות במדרגות, ולאחר עליית 5 קומות הרגיש שהוא מחליק על רגלו השמאלית ונפל במדרגות. בנוסף, התובע חש כאילו משהו תופס אותו ברגל ורגישות בצד שמאל של הגוף, דבר שהתברר בהמשך כאירוע מוחי.

כבוד השופט ששמע את טענות הצדדים, ציין כי עליה וירידה של התובע במדרגות הינה אירוע חריג בעבודתו, והטענה כי האירוע החל באסיפה, הרי שהסימנים המובהקים לאירוע התרחשו בעת שירד ועלה במדרגות. מעבר לכך, מומחה של בית הדין קבע בחוות דעתו כי בהעדר גורמי סיכון בתובע ובהתחשב בסמיכות הזמנים המובהקת כמתואר לעיל, השפעת האירועים בעבודה גוברת על כל גורם אחר.

בסופו של יום הוכרה תביעתו של התובע והמוסד לביטוח לאומי חויב בתשלום הוצאות בסך 3,500 ₪.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן