נכות נפגעי עבודה

נפגעתם במהלך עבודתכם? בין אם אתם שכירים או עצמאיים, ייתכן מאוד ומגיעים לכם דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי. במקרה ופגיעתכם גרמה, חלילה, לנכות, אתם עשויים להיות זכאים למענק חד-פעמי בסכום משמעותי ואף לקצבה חודשית קבועה. כל המידע החיוני לגבי תביעות מול המוסד לביטוח לאומי בתחום תאונות עבודה – בדף שלפניכם.

ההגדרה החוקית לתאונת עבודה מתייחסת לפגיעה שהתרחשה תוך כדי ועקב עבודתו של אדם, בין אם הוא שכיר או עצמאי, באופן שקשור ישירות לעיסוקו. הגדרה זו מורחבת בחוק וכוללת גם תאונות שמתרחשות בדרכו של אדם למקום עבודתו או בעת השיבה ממנו לביתו, כל עוד אלו לא התרחשו בעת שסטה ממסלולו הקבוע לצורך עניינים אחרים. הכרת התאונה כתאונת עבודה מצריכה את ביסוסו של קשר סיבתי בין התאונה שקרתה לעבודה והפעולות שנדרשות במסגרתה. כך למשל, אדם שסדר סחורה במדפי המחסן במקום עבודתו ונפגע מארגז כבד שנפל עליו, ייחשב שניזוק מתאונת עבודה, אך עובד שלקה בהתקף לב – לא בהכרח, היות וזה עלול היה לקרות לו בלי שום קשר לעבודתו ובכל מקום אחר.

מהן הזכויות והפיצויים לנפגעי תאונת עבודה?

נפגעי תאונות עבודה שהוכרו ככאלה על ידי המוסד לביטוח לאומי, זכאים לתשלום דמי פגיעה בשיעור של 75% מגובה הכנסתם החודשית, בתקופה של עד 90 ימים ממועד האירוע. נפגעי תאונות עבודה שהוכרו כסובלים מאובדן כושר עבודתם או מנכות, יהיו זכאים לקצבת נכות קבועה או זמנית ו/או למענק חד פעמי מהביטוח הלאומי. במקרים בהם הנפגע אינו מסוגל לעבוד עוד במשרה מלאה או בכלל, ונקבעה לו נכות זמנית, ניתן לפנות לביטוח לאומי ולבקש שיכירו בו כנכה נזקק. המוסד עשוי לאשר לנפגע תוספת לתקופת התשלום של דמי הפגיעה, שמשכה יכול להימשך עד לארבעה חודשים נוספים. במקרים בהם נקבעה על ידי וועדה רפואית נכות לצמיתות בשיעור הנע בין 10% ועד 19%, יזוכה הנפגע במענק חד פעמי, בסכום שווה ערך ל- 43 קצבאות חודשיות! נכות לצמיתות בשיעור 20% ומעלה מזכה את הנפגע בקצבה חודשית קבועה. לסיכום: המוסד לביטוח לאומי אחראי על תשלום פיצויים, המכונים דמי פגיעה, בגין טיפולים רפואיים הנדרשים לנפגע ואובדן הכנסה בימים בהם אינו מסוגל לעבוד בשל פגיעתו. בנוסף, עשוי המוסד לביטוח לאומי לשלם קצבת נכות לנפגעי תאונת עבודה שסובלים מנכות בשיעור שמעל ל- 20% או מענק חד פעמי לנפגעי תאונות עבודה שוועדה רפואית אשרה להם 5%-19% נכות. אחוזי הנכות נקבעים על ידי וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

 

אם נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה, אינכם צריכים לשבור את הראש בכל הנוגע לטיפול בתביעתכם מול הביטוח הלאומי. פנו למשרד עורכי הדין דוד סער, ורתמו את מיטב אנשי המקצוע הבקיאים בנפתולי החוק ותקנות המוסד לביטוח לאומי, לטיפול מהיר, יעיל ומיטבי בתביעתכם. כך תוכלו להתפנות לתהליך ההחלמה ולהתמקד בדאגה לבריאותכם, ובמקביל לקבל את סכום הפיצויים ו/או הקצבה החודשית המקסימליים המגיעים לכם לפי חוק.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור