אופן חישוב פיצויים לעובד בעל משרה יומית משתנה

מאת:

כידוע אופן חישוב פיצויי הפיטורים לעובד שפוטר ממשרתו, תלויה במספר משתנים, כשהעיקרית שביניהם הינו היקף משרתו של העובד וסוג משרתו (יומי, חודשי). במקרה שלפנינו, נדרש ביה"ד הארצי לעבודה (ע"ע 2635-01-15), לשאלה זו, כיצד יש לחשב את פיצויי הפיטורים לעובד יומי, אשר משרתו משתנה?

המדובר בתושב הרשות הפלסטינית, שהועסק כנגר ע"י יהודי במשך 16 שנים, עד שפוטר בשנת 2009. לטענת העובד בכתב תביעתו, פיצויי הפיטורים ששולמו לו, לא נערכו כדין, כאשר לדידו, החישוב היה צריך לקחת בחשבון שכר יומי בשיעור של 400 ₪ ליום עבודה.

תביעתו לעניין רכיב זה, נדחתה ע"י בית הדין האזורי לעבודה, והעובד הגיש ערעור על כך בפני בית הדין הארצי, שקבע כי חישוב השכר לעניין פיצויי פיטורים לעובד שעתי, ייעשה לפי חלקיות המשרה המשתנה לאורך כל תקופת העסקתו, ולאו דווקא בשנת עבודתו האחרונה, כפי שמקובל לעשות לעובד שעובד במשרה חודשית.

במילים פשוטות, קובע ביה"ד הארצי, כי חישוב השכר צריך להיעשות בחלוקה לתקופות הרלבנטיות בתקופת העסקת העובד, כאשר כל פרק זמן מחושב בפני עצמו, עד סיכום פרקי הזמן וקבלת סכום הפיצויים.

בדרך זו, סובר ביה"ד, מבטיח שפיצויי הפיטורים יחושבו בצורה התואמת את היקפי ההעסקה של העובד ותמנע תוצאה שעלולה במקרים שונים לקפח את העובד או את המעסיק עצמו. 

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן