שיקולים נוספים בקביעת מזונות קטינים

מאת:

אל בית המשפט לענייני משפחה הוגשה תביעה לקבלת מזונות עבור 5 קטינים השוהים לרוב אצל אמם (תמ"ש 38796-06-19). לשיטת האב, היות ולדעתו זמני השהות שלו עם הקטינים הינם זמנים רחבים, הרי שעליו לשאת בסכום מינימלי של דמי מזונות.

לאחר שבחן את ראיות הצדדים, קבע ביהמ"ש, כי זמני השהות של האב עם הקטינים הינם 2 לילות מתוך 14 ימים ועוד יומיים באמצע השבוע ללא לינה. כן נקבע כי יחס ההכנסות הפנויות בין הצדדים הוא, 3,000 ₪ לאם ו- 12,000 ₪ לאב.

לאור כל זאת, ובהתאם להלכת 919/15 המפורסמת, היה על ביהמ"ש לאזן בין צרכי הקטינים ובין יחד הכנסות ההורים, עם זאת, קבע ביהמ"ש וחידש, כי היות ומדובר בחמישה קטינים, בגילאים שונים, אין אפשרות ולא סביר וראוי לערוך חישוב מתמטי מדויק לשם חלוקת המזונות של כל אחד מהקטינים.

ביהמ"ש סבר, כי שגרת יומם של 5 הקטינים מורכבת, דינמית ומשתנה כל יום מחדש, ועל כן על ביהמ"ש לקחת בחשבון שיקולים נוספים, כגון: ההתגייסות הנדרשת מהאם המגדלת 5 קטינים לבד, בכלל זה, לילות ללא שינה, ימי מחלה של הקטינים, התארגנות בבוקר טרם שליחתם למוסדות החינוך, דאגה להכנת שיעור בית, ארוחות, הסעה לחוגים או לחברים – כל אלה ועוד אינם ניתנים לכימות.

למרות שלא ניתן להמיר שיקולים אלה לכסף, קובע ביהמ"ש, שיש להביאם בחשבון חישוב דמי המזונות.

ועל כן למסקנה סופית, קובע ביהמ"ש שעל האב לשלם עבור הקטינים שמתחת לגיל 6, סך של 1,760 ₪ עבור מזונות ומדור. לאחר שיגיעו הקטינים לגיל 6, ישלם האב עבור כל אחד מהם סך של 1,520 ₪. כן קבע ביהמ"ש, שהאב יישא בהוצאות ההליך בסך של 15,000 ₪.    

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

 

                                               דוד סער, עו"ד

 

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן