דחיית בקשת גילוי מסמכים שהוגשה באיחור רב

המדובר בתביעה רכושית שהגיש התובע כנגד גרושתו הנתבעת בתיק משפחה. בדיון המקדמי בתיק הוסכם על מינוי אקטואר מטעם ביהמ"ש. בטרם הגיש האקטואר את חוות דעתו, הגיש התובע בקשה לגילוי מסמכים הנוגעים לחשבונות הבנק של הנתבעת – החלטה בבקשה לא ניתנה ובינתיים הגיש האקטואר את חוות דעתו ואף התקיים דיון הוכחות.

בסיום דיון ההוכחות, חזר התובע על בקשתו לגילוי המסמכים, אלא שביהמ"ש לענייני משפחה דחה בקשה זו. ועל כך הגיש התובע בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי (רמ"ש 17709-06-19).

ביהמ"ש המחוזי דחה את הבקשה, בנימוק כי לתובע היה זמן רב לפנות לבית המשפט ולבקש את המצאת המסמכים (משך כחצי שנה ממועד ההחלטה על מינוי האקטואר). זאת ועוד, התובע לא טרח ולבקש בסמוך לפני דיון ההוכחות מתן החלטה בבקשתו.

ביהמ"ש קבע, כי לאור זאת, לא ניתן לאפשר מצב בו צד לא מתנגד לקיום דיון הוכחות מלא ולאחר שהדיון מסתיים, מבקש הוא לקבל מסמכים שניתן היה לקבלם ללא קושי עוד קודם לכך. עוד מוסיף ביהמ"ש וקובע בצדק, כי היעתרות לבקשה שכזו, פירושה קיום דיון הוכחות נוסף וכן מתן חוות דעת מתוקנת, דבר שלא מתקבל על הדעת.   

כן קבע ביהמ"ש, כי יש בהתנהלות התובע משום חוסר תום לב, שכן דומה כי התובע המתין לסיום שלב ההוכחות, כדי לראות כיצד יעלה דבר ורק לאחר מכן, על מנת לבצע מקצה שיפורים, החליט לעמוד על בקשתו לגילוי מסמכים – המדובר בהתנהלות דיונית קלוקלת הפוגעת בנתבעת ואף בכלל ציבור המתדיינים.   

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן