צו חוסם לבעל דין מיוצג שפועל על דעת עצמו

מאת:

המדובר בבעל דין המיוצג ע"י הסיוע המשפטי בהליך פשיטת רגל שבעניינו. למרות העובדה שבעל הדין מיוצג ע"י עורך דין מהסיוע המשפטי, החליט הוא על דעת עצמו, להגיש לעיתים בקשות שונות לביהמ"ש, כמובן מבלי שבא כוחו מעודכן בהגשות אלו.

באחת הבקשות שהגיש שעסקה בבקשתו לפסול את המותב היושב בדין, קבע ביהמ"ש, כי ככל שברצונו של המבקש להמשיך בנוהג הלא מקובל הזה, של הגשת בקשות שלא באמצעות בא כוחו, עליו להפקיד בקופת ביהמ"ש כתנאי מקדים להגשת הבקשה, סך של 3,500 ₪.

 

על תנאי זה שהציב ביהמ"ש, הגיש המבקש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי (רע"א 4716/18), אשר דחה את בקשת הערעור, בנימוק כי נקודת המוצא היא שבעל דין המיוצג ע"י עורך דין, מייפה את כוחו לייצג אותו בבית המשפט כפי שמוצא לנכון.

 

ביהמ"ש קבע, כי מצופה מבעל דין למסור את המושכות לידי מייצגו ועליו אף להרכין את ראשו, כך ביהמ"ש בלשונו, כאשר אותו שירות משפטי שניתן לו, מחליט כיצד לנהל את ההליך.

 

הדברים הם בבחינת קל וחומר, כאשר עסקינן באדם שמיוצג ע"י הסיוע המשפטי, קרי על חשבון הקופה הציבורית. ביהמ"ש מדגיש, כי ביהמ"ש קמא לא אסר על המבקש להגיש בקשות עצמאיות נוספות, אלא הורה לו להפקיד מראש סכום כסף להבטחת הוצאות יתר בעלי הדין, ככל שברצונו שבקשותיו תתבררנה.

דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן