האם דינו של 'טיפ' למלצר כדין שכר עבודה?

מאת:

לאחרונה דן בית הדין הארצי לעבודה בשני ערעורים שהגיעו לפתחו, אשר עסקו בדינו של התשר אותו מקבלים מלצרים, לעניין תגמולי ביטוח לאומי ולעניין זכויות סוציאליות מכוח דיני העבודה (ע"ע 28480-02-16).

בערעור הראשון, דובר על מלצר במסעדה בת"א, שמדי משמרת היה מעביר למסעדה מתוך סכומי התשר שקיבל  סך של 3 ₪ לשעת עבודה, בגין זכויותיו הסוציאליות, כאשר ככל שבסוף כל משמרת לא הגיע העובד לשכר המינימום השעתי, קיבל הלה השלמה ע"י מעסיקתו. יתר כספי התשר נותרו של העובד. לאחר שפוטר, הגיש העובד תביעה לביטוח לאומי לקבלת דמי אבטלה. ביטוח לאומי חישב את משכורתו של העובד לצורך דמי האבטלה, תוך שהתעלם מתשלומי התשר שקיבל העובד.

תביעה שהגיש העובד לבית הדין האזורי לעבודה, נדחתה בנימוק שהעובד לא הצליח להוכיח את הסכומים שקיבל מהלקוחות כתשר. 

בערעור השני, דובר על מלצר במסעדה בפ"ת, כשבמסגרת עבודתו, נדרש העובד לשלם 2 ₪ עבור כל שעת עבודה למעסיקתו, וזאת בגין הזכות לעבוד במסעדה ולקבל תשר. בנוסף, סכומי התשר שצבר מדי חודש, היו משולמים לעובד בהמחאה לאחר ניכוי "עמלה" בגובה של 10%.

תביעה שהגיש העובד לבית הדין האזורי לעבודה, התקבלה תוך שקבע ביה"ד כי אין לראות בכספי התשר ששולמו לעובד במזומן כחלק משכר העבודה.

על שתי תביעות אלו, הוגשו ערעורים לבית הדין הארצי לעבודה, במסגרתן טענה המעסיקה, כי יש לראות בכספי התשר כשכר עבודה לכל דבר ועניין, שאלמלא כן, ייצא מצב שבו עובד נהנה מכסף לא חוקי ולא מדווח לרשויות המס. העובד מנגד, טען כי התשר שקיבל הוא תשלום וולנטרי שהלקוח אינו מתכוון שיבוא תחת שכר עבודה אלא ניתן לעובד כהערכה אישית מצד הלקוח למלצר המשרת אותו.

היועמ"ש לממשלה, התבקש ליתן עמדתו בעניין, וזה השיב, כי על המחוקק להסדיר בחקיקה את מעמדו של התשר ועד להסדרה זו, יש להשאיר את המצב על כנו, כך שתשר שלא נרשם בספרי המעסיקה, לא ייחשב כשכר עבודה.

ביה"ד הארצי קבע כי יש לאמץ את גישת בית המשפט העליון, לפיה כל תשר בענף המסעדנות, ייחשב כהכנסה השייכת למסעדה וכל הכנסה של המלצר מתשר זה, היא הכנסה מעבודה. כן קבע ביה"ד, כי קביעה לפיה אין להתייחס לתשר כאל שכר עבודה, אם לא עבר בקופת המסעדה, תוביל לכך שזכויות סוציאליות המשולמות למלצר מחושבות על יסוד הכנסתו הרשמית מהמסעדה בלבד, ולא על בסיס הכנסתו האמיתית.

לאור דברים אלו של ביה"ד הארצי, ההלכה החדשה עושה סדר בעניין הטיפים שמקבלים מלצרים במסעדות, ולפיה הן לעניין משפט העבודה והן לעניין המוסד לביטוח לאומי, יש לראותם כהכנסה של בית העסק ולא של עובדי המסעדה עצמם, גם אם הכספים לא עברו דרך קופת המסעדה ונותרו בכיס העובדים.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן