שכר טרחה לעורך דין בגין מתן שירותי פסיכולוג

מאת:

המדובר בתביעת שכר טרחה שהגיש עורך דין כנגד לקוחו לשעבר (תא"ק 71-20-40633) ע"ס של כ- 40,000 ₪ בגין טיפול בסכסוך משפחתי. הנתבע טען להגנתו, כי עורך הדין ניצל את מצבו הנפשי, שהינו בעל הפרעה נפשית, ונתן לו לשבת במשרד ולדבר, כאשר למעשה עיקר שעות העבודה של עורך הדין עסקו בפסיכולוגיה ולא בעבודה משפטית.

ביהמ"ש קיבל את תביעת עורך הדין, וקבע כי הנתבע הינו אדם בוגר המודע למעשיו ולבעיותיו. עצם העובדה שהנתבע בחר לשוחח עם עורך דינו משך שעות, אין בה כדי לפטור את הנתבע מתשלום בגין הזמן שהוקדש לו.

בשולי פסק הדין, מציין ביהמ"ש את העובדה שלעיתים קרובות, עורכי הדין אכן משמשים בתור פסיכולוגים לקהל לקוחותיהם ולא רק משפטניים, זאת בשל טלטלה או טראומה אותם עוברים הלקוחות בחייהם ומבקשים הם לשתף עם עורך הדין.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן