פיצוי לקוחות ע"י עורך דינם בשל אי יידועם אודות הפסקת ייצוגם

המדובר בתביעה שהוגשה ע"י מנהל מקרקעי ישראל כנגד בעלי זכויות בנחלה במושב כלשהו בארץ, בגין שימוש חורג בשטח השייך למנהל. את בעלי הזכויות בנחלה (התובעים) ייצג עורך דין, כאשר ביום 1.1.13 ניתן פסק דין כנגד התובעים, זאת מחמת היעדר התייצבותם לדיון.

ביום 24.10.14 הגישו התובעים באמצעות בא כוחם החדש בקשה לביטול פסק הדין, בנימוק של אי ידיעה אודות הדיון. הבקשה נדחתה ואף הערעור שהגישו נדחה גם הוא.

בצר להם, הגישו התובעים תביעה כנגד בא כוחם הראשון (ת.א. 14007-03-15), בטענה כי התרשל בייצוגם, שעה שלא עדכן אותם אודות התקדמות ההליך, כאשר אף אמר להם שאינם צריכים להתייצב לדיונים.

עורך הדין מצידו, טען כי הפסיק לייצג את התובעים, זאת לאחר שהתגלה סכסוך בינו לבינם, כאשר באחד הימים התנפלה עליו התובעת בצעקות והודיעה לו באותו מעמד כי אינה מעוניינת עוד בייצוגו.

ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה, וקבע כי אכן עורך הדין לא יידע את התובעים אודות הפסקת ייצוגם ואודות ההליכים שהתקיימו בתיק וההחלטות שניתנו בתיק, לרבות ההחלטה על מועד הדיון שנקבע. יתרה מכך, עורך הדין התרשל, בכך שלא פעל להודיע לביהמ"ש אודות סיום ייצוגו, כפי שמקובל ונהוג לעשות.

יחד עם זאת, בעניין סכום הפיצוי הנדרש, סבר ביהמ"ש כי אילו מתנהלת הייתה תביעת המנהל עד תומה, סביר להניח שהייתה מתקבל בחלקה בלבד וככל הנראה על סך של כ- 55,000 ₪ בלבד, ומשכך על עורך הדין לפצות את התובעים בסך זה בתוספת הוצאות משפט בסך 10,000 ₪. 

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

דוד סער, עו"ד

דילוג לתוכן