משרד עורך דין

תביעות קטנות

להערכת סיכויי תביעתך:

שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
משרד עורכי דין - פרטי התקשרות

עד היום הוגשו כ- 44,000 תביעות קטנות לבית המשפט. סכום תקרת תביעה קטנה עד היום היה 17,800 ₪.  מעתה ניתן לתבוע בתביעה קטנה עד 30,100 ₪.  רבים הם התובעים או הנתבעים אשר חשים כי נעשה להם עוול גדול בתוצאה שהגיעו אליה בתביעה.  ידוע לכל, כי בתביעות קטנות אין אפשרות להיות מיוצג ע"י עורך-דין וכל אחד כפי כישרונו להציג את הדברים ולטעון באופן משכנע על מנת להשיג את מבוקשו.

אין ספק, כי ניתן להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לזכות בתביעה שמוגשת או לדחות את התביעה שהוגשה נגדך, בכך שתיעזר בעורך-דין בכל השלבים. ניסוח כתב התביעה או כתב ההגנה ע"י עורך דין כמו גם הכנת התובע והנתבע למסכת הטיעונים בעל פה בבית המשפט, יכולים לחולל פלאים ולגרום באופן משמעותי להצגת הדברים בצורה נכונה, בהירה ומשפטית וכך להגדיל את הסיכויים בזכייה בתביעה או בדחייתה.  

יש לזכור, כי ביהמ"ש לתביעות קטנות אינו כפוף לדיני ראיות וסדרי דין, יחד עם זאת השופט בדונו בתיק אינו יכול לנתק עצמו מאספקטים משפטיים עליהם מבוססות טענות הצדדים.  כמו כן, לימוד והכוונה כיצד לדבר ולטעון בביהמ"ש וכיצד להציג את הדברים, על מה לשים דגש ועל מה לא, כל אלה בהחלט יהיה בהם כדי להגדיל את הסיכויים בבית המשפט באופן משמעותי.  

עוד כדאי לזכור, כי גם אם קיבלת החלטה שאינה מוצאת חן בעיניך, יש באפשרותך לערער ברשות לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום ממתן פסק הדין. ברור לגמרי, כי סיכויי הערעור יהיו גבוהים יותר, אם כבר מלכתחילה הוכן כתב התביעה או ההגנה על בסיס משפטי עם הדגשים הראייתיים והחוקיים שביסוד הטענות.  עובדה זו חשובה שבעתיים לאור המציאות הקיימת, שבמקרים רבים בהם התביעה מכוונת נגד חברות ביטוח, בנקים, חברות עסקיות וכיוצ"ב,  מופיע מצידם נציג בעל השכלה משפטית אשר יתרונו ברור על האזרח נטול השכלה זו.

סיכומו של דבר: חשוב וכדאי להשקיע עוד קצת בליווי עורך דין שינסח  לך את כתב התביעה או ההגנה יחד עם ייעוץ כיצד לעמוד בבית משפט, והפירות לא יאחרו לבוא.

שירותי המשרד

משרדנו עומד לרשות הקהל הרחב לייעוץ משפטי, הכוונה, הכנה למשפט, ניסוח כתבי תביעה והגנה למתדיינים בבית משפט לתביעות קטנות.
ניתן לפנות למשרדנו ולתאם פגישה.

מאמרים נוספים בנושא:

חידוש חוזה באופן אוטומטי – האם חוקי?!

שאלה זו מטרידה הרבה אנשים, כאשר ספקים שונים מחתימים את לקוחותיהם על חוזי התקשרות, ובהם סעיף האומר כי החוזה עליו הם חותמים יחודש באופן אוטומטי בתום תקופת ההתקשרות, וזאת עד שהלקוח יעדכן את החברה להפסיק את השירות שניתן...

 

 

חיוב בפיצוי של בעלי דירה לשוכרים

בית המשפט לתביעות קטנות דחה את תביעתם של בעלי דירה לפצותם בגין נזקים לכאורה שגרמו השוכרים בדירה, וחייב את בעלי הדירה בפיצוי השוכרים.

 

פיצוי למי שלא הוכנס למועדון

בית משפט לתיבועת קטנות חייב בעל מועדון ושניים מעובדיו בפיצוי התובע אשר לא הוכנס למועדון בשל אפליה אסורה.

 

הגעה למלון אחרי כניסת שבת

בית משפט לתביעות קטנות קיבל תביעה של בני זוג דתיים כנגד חברת טיולים, בשל הגעתם למלון לאחר כניסת שבת.

 

החוב התופח של "פלאפון"

בית המשפט לתביעות קטנות חייב את חברת פלאפון לפצות את לקוחותיה בסך של 6,500 ש"ח בגין טענת החברה לחוב ש"קפץ" לסך של כ-4,000 ש"ח.

 

 

חיוב בגין מסרונים שלא הוזמנו

לקוח המנוי בחברת סלולאר "פרטנר", טען כי במשך 21 חודשים קיבל שירותי מידע מעולם הבידור באמצעות מסרונים, כאשר בגין אותם המסרונים הוא חויב בתשלום למרות שלא הוזמן על ידו מעולם.

הלקוח הגיש תביעה כנגד החברה בגין החזר התשלומים ששולמו על ידו ובהם חויב, חרף העדר הזמנתו לקבלת שירות המסרונים.

 

פיצוי בגין כסא גלגלים שלא נחת עם הנוסעת

 

מי אחראי על כסא גלגלים שלא נחת מהמטוס ביחד עם הנוסעת הזקוקה לו?

 

חיוב הוצאות בבית משפט לתביעות קטנות

29.6.2011

 

גם תביעות על סכומי כסף נמוכים מחייבות התייחסות רצינית ויכולות לשאת בחובם הוצאות של אלפי מונים, וזה המעשה כפי שעלה בבר"ע 526/08 טאובר דני נ' חברת הגיחון בע"מ.

 

פיצוי עקב בגדים שניזוקו במכבסה

16.6.10


האם למכבסה אחריות על בגדים שנמסרו לה וניזוקו? מהו גובה הפיצוי שיש לחייב מכבסה בגין בגדים שנהרסו לאחר ניקויים על ידה? האם מכבסה תחויב יותר על בגדים יקרים שנהרסו, ואם כן עד כמה?

 

זמן סביר לתיקון מוצר

16.6.10

 

מאמר זה יעסוק בשאלה מהו פרק זמן סביר שיכול בעל חנות לעכב מוצר שניתן לו על ידי לקוח לצורך תיקונו?

 

נהג האוטובוס גבה יותר והחברה חויבה בפיצוי


אדם שנסע בתחבורה ציבורית ליעד מבוקש, נאלץ ללכת ברגל מרחק של 1.5 ק"מ כשהוא נושא תיק כבד וזאת מאחר והאוטובוס אינו מגיע ליעד המבוקש.

הנוסע הגיש תביעה כנגד חברת התחבורה.

 

 

רשלנות חברת השכרת רכב


עובדות המקרה כפי שתוארו בת.ק 1475-09-09 בוים נ' שלמה סיקסט


התובע, יחד עם משפחה נוספת יצא לטיול להולנד והזמין שני רכבים מסוג פורד פוקוס בנזין.

בהגיע המשפחות לנמל התעופה בהולנד לדלפק קבלת הרכבים, התברר כי אין בנמצא הרכבים שהוזמנו. חברת השכרת הרכב המקומית הציעה לשדרג את הרכבים לשני רכבים מסוג וולוו, התובע, הסכים להצעת החברה ושתי המשפחות קיבלו שני רכבים מסוג וולוו.

 

קנס בגין פרסום מוצרים שלא היו במלאי

 

לעיתים קורה שמפרסם מוצר למכירה עושה זאת למרות שיודע כי אין לו את המוצר במלאי, לחילופין קיים הוא במלאי בכמות זעומה. יתרה מכך, ישנם אתרי אינטרנט הפונים ללקוחות להציע הצעות לרכישת מוצרים במכרז, אולם לפתע מתברר כי המוצרים אזלו.

 

זמן סביר לתיקון מוצר

 

 

מהו פרק זמן סביר שיכול בעל חנות לעכב מוצר שניתן לו על ידי לקוח לצורך תיקונו?

באחד המקרים שהובא בפני כבוד השופט אור אדם מבית המשפט לתביעות קטנות בבאר שבע (ת"ק 1287-09), נדון מקרה של עיכוב מוצר במשך כ- 3 חודשים.

 

פיצוי בגין אשמת שווא בגניבה

 

אחד הדברים המביישים ביותר הוא מקרה בו אדם עומד לצאת מחנות ונעצר על ידי שומר אותה חנות, והשומר מטיח בפניו כי לא שילם עבור מוצר אותו רכש קודם לכן בחנות.

 

 

פיצוי בגין מבצע הוזלה שלא בא לידי מימוש


אחד מרשתות השיווק הגדולות פרסמה מבצע המציע מוצרי עוף במחיר זול במיוחד.

אחד הלקוחות, שרצה להנות מהמבצע הגיע לאותו הרשת פעמיים מתוך מטרה לרכוש את העוף המוזל, אולם בשתי הפעמים לא הצליח הלקוח להנות מהמבצע ומוצריו מאחר והעוף אזל.

 

 

ביטול עסקה לרכישת טלפון סלולארי


בית משפט המחוזי בנצרת, בבר"ע 000255/09 שלום שלמה נגד חברת סלקום בע"מ, שניתן בתאריך 05/01/10, דן בביטול עסקה לרכישת טלפון סלולארי במסגרת בקשת רשות ערעור שהוגשה על פסק דין של בית המשפט לתביעות קטנות.

 

פיצוי כספי בגין חופשה רועשת ומטרידה

הבטיחו לכם חופשה שקטה ורגועה, ובמקום זה קיבלתם חופשה רועשת ומטרידה? אתם רשאים לדרוש ולקבל החזר כספי ופיצוי בגין עגמת הנפש.

מקרה בו שני זוגות, אשר הזמינו שני בתי נופש בכפר נופש בישראל. הזוגות שוכנו בשני בתי נופש הצמודים זה לזה, ותכננו לבלות שם את חופשתם ברוגע ובנעימים.

 

כיצד תגדיל את סיכוייך לנצח בתביעה קטנה עד למקסימום?

ראשית קצת סטטיסטיקה. בשנה החולפת הוגשו לבית המשפט לתביעות קטנות כ-45,00 תביעות קטנות (נכון לחודשים יולי 2008- יוני 2009). ניתן להגיש תביעה קטנה עד לסכום של 30,100 ₪. ניתן להגיש עד חמש תביעות קטנות בשנה על ידי תובע אחד.

 
לראש העמוד ↑