משרד עורך דין

נזקים אחרים

להערכת סיכויי תביעתך:

שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
משרד עורכי דין - פרטי התקשרות


בקטגוריה זו תוכלו למצוא מאמרים בנושא נזקים נוספים, מלבד תאונות עבודה תאונות דרכים, תאונות תלמידים, ועוד כיו"ב, בגינם ניתן לקבל פיצוי כספי.

כעיקרון, כל נזק שנגרם לאדם ניתן לתבוע שיפוי מהמזיק. עיקרון זה כפוף לעקרונות פקודת הנזיקין והכלל המנחה הוא, שאדם לא יכול לתבוע יותר משווי הנזק שנגרם לו.

דיני הנזיקין מקיפים שורה שלמה של כללים וראשי נזק, אותם צריך לדעת עורך הדין העוסק בתחום. רק עורך דין מיומן ויצירתי יוכל להעניק ללקוחותיו את הפיצוי ו/או השיפוי המירבי.

מאמרים נוספים בנושא:

חוק שירותי תעופה - פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה

היום כמעט לכל מקום בעולם ניתן להגיע באמצעות טיסה. אנחנו הישראלים, ידועים כמי שמרבים לצרוך שירותי טיסה. אלא, שלא פעם קורה שטיסה זו או אחרת, ששילמנו בעדה במיטב כספינו, והסתמכנו עליה, לדאבון הלב מתבטלת. ואז מה?

 

פיצוי בגין גניבת זרע בסך של 122,000 ₪!

התובע, גבר נשוי כבן 33, נשוי ואב לשלוש בנות קטינות תבע את הנתבעת בגין גניבת זרע. לתובע ולנתבעת היה קשר אינטימי לפני למעלה מ- 10 שנים, בהיות התובע כבן 22. התובע והנתבעת היו בקשר זוגי בין השנים 2004-2005 וכתוצאה מהקשר הזוגי נולד ילד. התובע ציין כי הנתבעת הציגה בפניו "מצג שווא" וטענה כי היא עקרה. במעשיה אלה ביצעה היא גניבת זרע והתנהגותה מהווה עוולה נזיקית של  תרמית על פי סעיף 56 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש). לטענת הנתבעת, התובע נהג לקיים עמה יחסי מין ללא אמצעי הגנה והיה מודע היטב להשלכות האפשריות הנובעות מכך. כמו כן, הנתבעת הכחישה כי הציגה בפניו את העובדה שהיא עקרה וטענה כי לאחר שהרתה החליט התובע להתכחש לבנו בשל חששו מפני רעייתו ומבני משפחתו.

 

"קוד בריאות" – מהו? מי זכאי לקבלו? כיצד יש להגישו?

17.12.2013

 

כיום, קשיש הזקוק לאשפוז במוסד סיעודי או במחלקה לתשושי נפש, יכול לקבל סיוע במימון האשפוז ממשרד הבריאות, אולם עליו לעמוד במספר דרישות ובמספר נהלים, כפי שיובאו להלן:

 

האם ניתן לסחור בתביעה נזיקית?

15.6.14

 

באופן כללי, בהתאם לסעיף 22 לפקודת הנזיקין, ישנו איסור גורף לגבי המחאת זכויות בתביעה נזיקית. מה הכוונה? להלן תובא הדוגמא הבאה: ראובן פגע בשמעון וגרם לו לנזקים. שמעון מעריך כי נזקיו עומדים על סך של 100,000 ₪. בנוסף, שמעון חייב כספים ללוי. היות ואין כיום לשמעון את הכספים להחזיר ללוי, הוא מוכר לו את זכותו בתביעה הנזיקית. כעת, מי שיתבע ויהיה למעשה התובע במשפט אל מול ראובן יהיה לוי, אשר קנה את תביעת הנזיקין משמעון. דבר זה אסור על פי החוק. אך לעיתים, בעקבות מציאות משתנה ומצבי קיצון, ישנה סטייה מן החוק ופרשנות מרחיבה לו.

 

אחריות בית מלון לתקיפת אורח על ידי אורח אחר

8.8.2014

 

השאלה שתבחן במאמר זה, היא מה מידת אחריותו של מלון אשר מארח בין כתליו אורחים שונים, וביניהם אנשים המועדים להתפרעות ולערעור ביטחונם של אורחים אחרים?

 

 

אחריות בית מלון לתקיפת אורח על ידי אורח אחר

8.8.2014

 

השאלה שתבחן במאמר זה, היא מה מידת אחריותו של מלון אשר מארח בין כתליו אורחים שונים, וביניהם אנשים המועדים להתפרעות ולערעור ביטחונם של אורחים אחרים?

 

עמוד 1 מתוך 30

«התחלההקודם12345678910הבאסיום»
לראש העמוד ↑