משרד עורך דין

ועדה רפואית

להערכת סיכויי תביעתך:

שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
משרד עורכי דין - פרטי התקשרות

ועדות רפואיות חורצות את גורלנו במקרים רבים: כך בנכויות של ביטוח לאומי, נכות כללית, נכות נפגעי עבודה, שירותים מיוחדים, ילד נכה, ניידות ועוד. כך גם בנכויות של עובדי שירות הבטחון שהינן נפרדות והקובעות את הנכות לפי חוק הנכים וכן ועדות רפואיות של קרנות פנסיה ועובדי מדינה. המשותף לכולן, שהן אלו שתיקבענה את זכויותינו במידה וניאלץ לעמוד מולן.

כוחן של ועדות אלו הוא רב מאד וניתן לומר שאף כשמדובר בועדת ערר כוחן אף עולה על כוחם של שופטי בית המשפט או בית הדין לעבודה, שכן על החלטותיהם ניתן לערער בשאלה משפטית בלבד ולא רפואית.

התחושה היא שרבים מתאכזבים מהחלטות הועדות הרפואיות וסבורים כי נעשה עימם עוול. נראה כי אלה ההולכים עם תחושה זו אין להם אלא להלין על עצמם, שכן ברור לגמרי שכמו שאדם לא יעיז להופיע בגפו בבית משפט בעניין חשוב מאד עבורו, כך גם אין להופיע בפני ועדה רפואית כלשהיא ללא ייצוג.

המופיע בפני ועדה רפואית יווכח כי הזמן שיעמוד לרשותו לטעון טענותיו לא יעלה על דקות ספורות. במצב כזה יש לנצל את הזמן הקצר לטיעונים מיוחדים ומנצחים. טיעונים כאלה לרוב מושגים לאחר לימוד יסודי מאד ומעמיק את מצבו הרפואי של החולה ואי אפשר בלי ידיעת החוק והתקנות על בוריין ואת המשמעויות הנובעות מהן.

עורכי דין מנוסים בייצוג בוועדות ואשר צברו נסיון רב בכך, יודעים בדיוק מה חשוב שהוועדה תשמע ומה לא. הייתי ממליץ לכל אחד ללא יוצא מן הכלל לא להופיע לוועדה רפואית ללא ייצוג עורך דין שזה התחום העיקרי בו הוא עוסק. הנזק שעלול להיגרם מהופעה כושלת, עלול להיות במקרים רבים בלתי הפיך. כל כך הרבה גורמים הם שמשפיעים על החלטות הוועדה שאין להקל ראש בכך. קרוב לוודאי שרבים יכלו לשפר את מצבם אם רק היו יודעים להיעזר באנשי מקצוע מתאימים.
ולבסוף, אין לוותר בשום פנים ואופן על הופעה משותפת של עורך הדין והלקוח בפני הוועדה.

דוד סער, עו"ד

מאמרים נוספים בנושא:

הארכת מועד להגשת ערר על החלטת וועדה רפואית מדרג ראשון

האם מבוטח ביטוח לאומי שהגיש ערעור על החלטה של ועדה רפואית מעבר לזמן הכתוב בתקנון הביטוח הלאומי יזכה לדיון בעניינו או יידחה על הסף? כנסו למאמר וקראו את החלטת בית הדין לעבודה בענין.

 

קביעת וועדה רפואית לעניין אי כושר

התערבות בית הדין לעבודה בהחלטות של הועדה הרפואית בביטוח הלאומי. לקריאת סיפור המקרה כנסו לכאן.

 

האמת העירומה על חברות למימוש זכויות רפואיות!

נאסר על החברות השונות למימוש זכויות רפואיות לייצג את הפונים אליהם בוועדות רפואיות, בבתי משפט, בתי דין ועוד. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע שחלק גדול מהפעולות שבוצעו ע"י החברות הללו אסורות. לעיון במה החליט בית המשפט כנסו למאמר.

 

מכה קשה לחברות למימוש זכויות רפואיות

האם לחברה למימוש זכויות רפואיות מותר לייצג אנשים, לטעון בשמם מול גופים כגון המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון , חברות ביטוח וכיו"ב?  האם החברה למימוש זכויות רפואיות הטעתה את הציבור? כנסו לכאן וקראו מה בית המשפט קבע?

 

ועדות רפואיות

האם כדאי לבחור עורך דין מנוסה בתחום כמייצג שלך בועדות רפואיות של בט"ל, משרד הביטחון, חברות הביטוח השונות או לחלופין לפנות לחברה למימוש זכויות רפואיות למיניהן. כנסו לכאן וקראו את ההבדלים.

 

על ועדות רפואיות מטעם המוסד לביטוח לאומי לנמק החלטתן

על הועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי לנמק את החלטתן ולספק הנמקה לקביעות שלהן. החלטות לא מנומקות יקופחו. לקריאת הקביעות בנושא זה כנסו לכאן.

 

קביעת דרגת נכות של נפגע על ידי וועדה רפואית

כיצד נקבעת דרג נכות של נפגע בועדה רפואית של ביטוח לאומי ובאיזה הרכב של רופאים?

 

זכותו של מבוטח בביטוח לאומי להיות מיוצג ע"י עו"ד בוועדה רפואית בעת ביצוע בדיקה גופנית

בא כוחו של מבוטח בביטוח הלאומי נתבקש לצאת מהחדר בזמן הבדיקה הרפואית. המבוטח ערער ובית הדין קיבל את הערעור. לקריאת סיפור המקרה כנסו לכאן.

 

החלטות ועדות ערר של הביטוח הלאומי – האם סוף פסוק?

מה קורה בוודעות הערר של הביטוח הלאומי? האם ניתן לערער על החלטה של ועדת  הערר והאם כדאי לערב עו"ד בתהליך שכזה?

 

 

כיצד תשיג את המקסימום בוועדה רפואית?

כיצד להתכונן לועדה רפואית של הביטוח הלאומי? על מה להקפיד? מה להביא איתכם? והאם כדאי לדאוד לעורך דין מלווה? כנסו למאמר ועיינו במידע.

 

האם חלה חובה על ועדות ערר רפואיות להתייחס למסמכים רפואיים חיצוניים ולהחלטות אחרות בעניינו של המבוטח?

האם ועדת ערר רפואית חייבת להתייחס להחלטות אחרות בעניינו של המבוטח? והאם היא חייבת להתייחס לכל המסמכים הרפואיים? כנסו וקראו .

 

כיצד נקבעים אחוזי הנכות בביטוח לאומי?

כיצד מחושבים אחוזי נכות בביטוח לאומי? כנסו לכאן ותמצאו הסבר ברור ומקיף על שיטת החישוב ע"פ התקנות.

 

 

 

 

 

לאיזו וועדה רפואית יוחזר עניינו של מבוטח לאחר ערעור לבית הדין לעבודה, האם לאותו הרכב הדן בעניין קודם

לאיזה ועדה יוחזר ענינו של מבוטח לאחר ערעור בבית הדין לעבודה, האם לועדה שדנה כבר בענין או לועדה בהרכב אחר? לעיון בנושא תוך הבאת דוגמה משפטית אמיתית כנסו לכאן.

 
לראש העמוד ↑