משרד עורך דין

הסכם ממון

להערכת סיכויי תביעתך:

שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
משרד עורכי דין - פרטי התקשרות

הסכם ממון הוא חוזה כתוב אשר נערך בין זוג נשואים או ידועים בציבור, ובו מוסדרים כל ענייני הרכוש בהתאם לרצונם האישי של כל אחד מבני הזוג.

 

מטרתו של הסכם הממון הנו להבטיח שבמקרה של פרידה בין בני הזוג, לא תתעוררנה מחלוקות כלשהן באשר לחלוקת הרכוש. הסכם הממון נועד להסדיר את חלוקת הרכוש באופן שונה ממה שקובע חוק יחסי ממון.

 

עריכת הסכם ממון לרוב מתעוררת כאשר קיימים פערים כלכליים בין בני הזוג. במצב דברים זה מעוניין בן הזוג אשר הביא עמו את רכושו וממונו בטרם הנישואים, להבטיח שרכוש זה יישאר אצלו לאחר הגירושים, אם יהיו כאלו חלילה.

 

עריכת הסכם ממון ברור, מקיף, מאוזן והוגן, מהווה חשיבות והשפעה מכרעת באשר לעתידם של בני הזוג לאחר הפרידה. לכן מומלץ לפנות לעורך דין בעל ניסיון והיכרות עם הסוגיות בתחום, אשר יוכל לנסח ולערוך הסכם ממון תוך שימת לב לפרטים הקטנים והנסתרים שבני הזוג אף לא מודעים לקיומם.

 

עורכי הדין במשרדנו הינם בעלי ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון בהתאם לצרכיהם ודרישותיהם של בני הזוג. העקרון המנחה אותנו בעריכת הסכם ממון הוא עריכת הסכם הוגן ומקיף, תוך מתן יחס אישי, התחשבות ברצונות בני הזוג ומציאת נקודת האיזון ביניהם.

במידה ותהיו מעוניינים בעריכת הסכם ממון, תוכלו לפנות למשרדנו ונשמח להעניק לכם את שרותינו!

מאמרים נוספים בנושא:

ביטול הסכם ממון

 

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב בתמ"ש (משפחה ת"א) 35762-02 פלונית נ' פלוני, דחה תביעה שהגישה אישה לביטולו של הסכם ממון בטענה של עושק והטעייה.

 

תוקפו של הסכם ממון הקובע חלוקת רכוש לאחר מות אחד מבני הזוג

כבוד השופט נפתלי שילה מבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, דן בסוגיה זו, במסגרת תיק תמ"ש 37302-02-10, בעניין תביעה שהגישו ילדיה של אלמנה שנישאה בשנית, בעקבות מחלוקת חריפה שהתעוררה בינם לבין בעלה של האלמנה , לאחר שנפטרה, ביחס להיקף עיזבונה של המנוחה וכיצד יש לחלק את הרכוש שהיא הותירה במותה.

 

 

מהו הסכם ממון?

לאור העלייה בשיעור הגירושין בזמן האחרון, יותר ויותר זוגות בוחרים להסדיר את ענייניהם הכלכליים לפני הנישואין באמצעות הסכם ממון. הסכם זה מקטין למעשה את הסיכוי ליצירת מחלוקות עתידיות במקרה של פרידת בני הזוג. הסכם זה נערך בכתב, בסיוע של עורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה, בין בני זוג ומסדיר את ענייני הרכוש ביניהם, לפי ראות עיניהם. הסכם זה למעשה בא למנוע קונפליקטים ושאלות לגבי הרכוש במקרה של פרידה או גירושין. על כן, ברור שכאשר בני הזוג חיים ביחד, בהרמוניה משותפת, אין שום תוקף ומשמעות להסכם מסוג זה, דהיינו הסכם ממון הוא צופה פני עתיד רק למקרים בהם המערכת הזוגית עולה על שרטון.

 

 

חשיבות אישורו של הסכם ממון בבית המשפט

הסכם ממון בין בני זוג, זהו מסמך משפטי מחייב לכל דבר ועניין. כיאה למסמך משפטי, חלים עליו מס' כללים פרוצדוראליים שחוק יחסי ממון קובע ואשר מהותיים על מנת שהסכם זה יהיה בר תוקף משפטי מחייב. הראשון שבהם הוא שהסכם זה צריך שיהיה בכתב. במאמר זה נדון דווקא על התנאי השני על מנת להפוך את הסכם הממון מסתם חוזה, להסכם משפטי מחייב והוא, אישורו בפני בית המשפט או בית הדין.

 

 
לראש העמוד ↑