משרד עורך דין

ביטוח למקרה מוות

להערכת סיכויי תביעתך:

שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
משרד עורכי דין - פרטי התקשרות

אירועים שונים מתרחשים בחיי האדם, כאשר רובם ככולם מתאפיינים בחוסר שליטה ואי וודאות מוחלטת לגבי עצם התרחשותם או מועד התרחשותם. ביטוח למקרה מוות (הנקרא גם "ריסק") נועד להעניק רשת בטחון כלכלית ליקיריו של הנפטר, על מנת שאלו יוכלו להמשיך ולנהל את חייהם כרגיל לאחר קרות המקרה הטראגי והמצער, ולהתנהל באופן מינימאלי, לפחות עד שיוכלו להתאושש מן הנזק שנגרם להם כתוצאה ממות יקירם.

סוגי ביטוח רלוונטיים

בענף הביטוח קיימים מספר סוגי ביטוחים במסגרתם ניתן לרכוש ביטוח למקרה מוות. ביטוח זה נכלל בדרך כלל במסגרת כיסוי ביטוחי רחב של ביטוח חיים, ביטוח מנהלים, אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח משכנתא ועוד. קיימת אפשרות נוספת לרכישת ביטוח למקרה מוות כפוליסה נפרדת, אשר מקנה למוטבים שקבע המבוטח קבלת סכום חד פעמי ולעיתים אף קבלת קצבה חודשית בעת פטירתו.

 

בטרם הצטרפות המבוטח לביטוח למקרה מוות, דורשות חברות הביטוח השונות למלא הצהרת בריאות מהמבוטח, במסגרתה נדרש לגלות פרטים מהותיים ורלוונטיים בנוגע למצבו הבריאותי, גילו, עיסוקו ועוד כיו"ב. לעיתים נדרש המבוטח לבצע בדיקות רפואיות שונות בטרם כניסתו לביטוח. גובה הפרמיה שעל המבוטח לשלם נקבעת בהתאם לנתונים שמוסר המבוטח. חברות הביטוח השונות רשאיות שלא לקבל את המבוטח לביטוח מסיבה זו או אחרת, כגון גילוי של מחלה או מצב בריאותי אשר עלולים לקצר את תוחלת חייו של המבוטח.

טריקים של חברות הביטוח

בעת קרות מקרה הביטוח, חברות הביטוח יעשו כל שלאל ידן, על מנת שלא לשלם למוטבים בפוליסה את תגמולי הביטוח בנימוקים כאלו ואחרים, כגון : אי גילוי, התיישנות ועוד כיו"ב. על כן חשוב מאוד בעת מילוי טופס הצהרת הבריאות וטופס ההצעה, למסור את מלוא המידע באופן הגלוי ביותר, שאם לא כן עלולה חברת הביטוח לדחות את הדרישה לתשלום תגמולי הביטוח למוטבים לאחר מות המבוטח.

סיוע של עורך דין

במקרים רבים טענות הדחייה של חברות הביטוח אינן מוצדקות, ויש בהחלט מקום לחלוק על טענות אלו ולהפריכן. על מנת לעשות זאת, מומלץ מאוד להיוועץ עם עורך דין מקצועי, בקיא ובעל ניסיון בדיני ביטוח על סוגי הפוליסות השונות הקיימות.

 

חשוב לדעת כי תביעות על פי פוליסות ביטוח, בשונה מתביעות אחרות, מתיישנות לאחר תקופה של 3 שנים מקרות מקרה הביטוח!

ההתמחות שלנו

צוות משרדנו בעל ניסיון רב בתחום דיני הביטוח, לרבות ניהול תביעות מול חברות הביטוח בבתי המשפט השונים. עו"ד דוד סער בעל עבר עשיר בתחום הביטוח על כל היבטיו, לאחר מילוי תפקידים בכירים במשך שנים רבות בהם שימש בענף הביטוח ובביטוח חיים בפרט, ולפיכך מיטיב להבין את הבעייתיות והמורכבות העומדת בפני המבוטח או המוטבים בפוליסה, בבואם לממש את זכויותיהם.

מאמרים נוספים בנושא:

רכיב חיסכון בפוליסת ביטוח חיים כנכס בר איזון

כשם שזכויות פנסיה, קופות גמל וכל הזכויות מעין אלו, הנם נכסים ברי איזון, כך גם רכיב החיסכון בפוליסת ביטוח חיים, אשר נצבר במהלך חיי הנישואין. כך קבע בית משפט לענייני משפחה בתמ"ש 1993/07 ד.פ.א נגד א.א., שניתן בתאריך 19/01/2011.

 

אחריות הבנק כנגד לקוח בעת התקשרות בחוזה ביטוח חיים

בית משפט השלום בת"א (חי) 1025/08 קטמה אבבה נגד בנק מזרחי טפחות בע"מ מתאריך 01/11/2010, דן באחריות בנק כלפי לקוחות בעת התקשרות בחוזה ביטוח חיים.
 

אחריות הבנק כנגד לקוח בעת התקשרות בהסכם הלוואה

בית משפט השלום בת"א (תא) 33988-11-09 ויקטור פילצקוב נגד בנק לאומי למשכנתאות מתאריך 04/01/2011, דן באחריות בנק כלפי לקוחות בעת עריכת הסכם הלוואה.
 

חברת הביטוח חויבה לשלם את ביטוח החיים למרות נהיגה בשכרות

בית משפט השלום בת"א (חי) עיזבון המנוח גומייד מוחמד נגד הראל חברה לביטוח דן בתניית פטור בפוליסת ביטוח חיים וקבע כי תנאי לתחולתה של תניית הפטור, הוא קיומו של קשר סיבתי בין התגבשות העובדות ביסוד התניה לבין התממשות הסיכון המבוטח. במקרה הנדון דובר בתביעת הורים של מנוח, אשר נפטר בתאונת דרכים ואשר היו המוטבים בפוליסת ביטוח חיים שהוצאה לטובתו, כנגד חברת הביטוח, לקבלת תגמולי הביטוח כתוצאה מהתאונה בה מצא המנוח את מותו.

 
לראש העמוד ↑